Tarp polių dariau 140 - 150 cm tarpus, gylis apie120-130cm. Į poliaus vidų įmečiau kelis 10mm armatūros strypus, o per vidurį įstatydavau smeigę 14mm:
Vėliau, išlyginus pagrindą užtiesiau agroplėvelę, kad su laiku po terasa nepradėtų dygti žolė, o ant viršaus sumečiau statybinį laužą, pagrinde akmenys ir atliekos nuo klinkerinių trinkelių:
Aplink terasos kontūrą išklojau vėjos bortelius 1000x500mm. (p.s. nuotraukoje matomos tujos yra visai ne prie terasos projekto :) )
Ant paruoštų polių buvo klojamos medinės 50x150mm gegnės, kurias išlygiuodavau veržlėmis, kurias užsukdavau ant įbetonuotų smeigių:
Po balkių dėdavau dvi veržles ir vieną poveržlę, o išlygiavus iš viršaus taip pat užsukdavau veržlę su poveržle M14
Tarpai tarp polių buvo daromi tokie nemaži, todėl, kad terasos karkasą formavau iš dviejų lygių gegnių. Antro lygio balkius 42x92 klojau maždaug kas 35 - 40 cm atstumu viens nuo kito:
Viršutinius balkius prie apatinių prisukau su 6x190 medvaržčiais.
Ilgai negalėjau apsispręsti iš ko bus padaryta mano terasa, ar iš kompozitinių lentų, ar iš termomedienos. Pradėjus labiau analizuoti, man nepatiko kompozitinių lentų spalvų pasirinkimas, užbaigimo detalės, o ir kaina jų buvo panaši kaip termomedienos. Be to, liečiant kompozito lentą ir termo medieną yra skirtumas - kompozitas labai jau panašus į plastmasę, o termo mediena kvepia degintu medžiu. Maumedžio kategoriškai nenorėjau dėti, nes pakankamai prisižiūrėjau pas pažįstamus, kaip jis nuo atmosferos poveikio šerpėtoja ar nudažytas lupasi. Aš pasirinkau termo pušį.
Kas yra termo mediena? Tai termiškai apdorotas medis, kuris aukštoje temperatūroje pakeičia savo savybes. Medis tampa stabilus atmosferos poveikiams, nepūva, sumažėja vandens absorbavimas, pašalinami sakai ir tt, plačiau apie termo medį galite paskaityti NV Group iš kur šią medieną ir pirkau.
Taigi nusipirkau terasos lentas LunaDeck2 Profix2 26x117 L=3900mm ilgio. Jei pirksite lentas, pasidomėkite karts nuo karto kokio ilgio jie šiuo metu turi lentas, kadangi mažo užsakymo nenori specialiai vežti, o ilgiai lentų gali kisti nuo 3000 - 5900mm ilgio. Tuo metu, kai nusižiūrėjau lentas, jie turėjo 5900mm ilgio lentas, kurias dedant man būtų ženkliai mažiau atliekų, deja atvažiavus pirkti ilgų lentų neturėjo ir teko pirkti trumpesnes. Šios lentos yra įdomios tuo, kad turi specialų Profix2 tvirtinimą t.y. lentos tvirtinasi paslėptu tvirtinimu ir medvaržčiai nesimato:
Su tokiu tvirtinimu darbas yra labai lengvas ir švarus. Medvaržčiai matosi tik pirmoje lentoje, kuria reikia pritvirtinti, o visos kitos lentos tvirtinasi plastikiniu kaladėlių pagalba:
Suklojus visas lentas lygiai visas nupjauname ir suformuoju karkasą išilginei lentai:
Taip pat sukonstruojamas laiptelio karkasas:
Kad laiptelis nesiremtų į trinkeles, po juo priklijavau plastikines juosteles:
Užbaigtas kraštas:
Visa terasą alyvuojama "Saicos special wood oil" medžio alyva:
Išeiga šios alyvos man gavosi beveik dviguba, nei rašo gamintojas. Nežinau, ar tai aš nemokėjau normaliai alyvuoti, ar tai mediena buvo labai labai sausa ir viska sugėrė.
Po žiemos, ten kur gulėjo sniegas terasos lenta šiek tiek pakeitė spalvą ir pavasarį planuoju nualyvuoti dar kartą:
Čia mano užbaigta terasa, rezultatu likau labai patenkintas:
Apie kainas:
19m2 ploto terasos 3,1m x 6,0 m kaina su poliais ir visom medžiagomis man gavosi 5500lt t.y. apie 289Lt/m2 + malonus darbas :)