2012 m. liepos 28 d.

Atraminė sienelės betonavimas

Jau buvau ankščiau minėjęs apie savo planus dėl atraminės sienelės prie upelio: Atraminė sienelė
Atraminės sienelės betonavimo darbus sutariau, kad atliks tie patys statybininkai, kurie liejo man namo rostverką. Kelios dienos, prieš pradedant darbus išsikviečiau traktorių, kuris suformavo šlaitą ir nukasė nereikalingas žemes.
Dėja, bet sutartu laiku statybininkai neatvyko. Juos pavyko prisikviesti tik maždaug po trijų savaičių. Per tą laiką stiprios liūtis nemažai paplovė grunto ir tas darbas su traktoriumi, praktiškai buvo per nieką.
Planuojamos sienelės schema:
Sienelės pamatus suprojektavau gręžtinius pamatus D=300mm, 1,8m gylio, 1,75m-2m.
Čia statybininkai galu gale išliejo polius:
Kaip buvo sunki pradžia, taip ir toliau su statybininkais sekėsi gan sunkiai. Patikrinus, kaip išlieti poliai, jie buvo padaryti visiškai ne pagal brėžinį t.y. vietoj atstumo tarp polių 2,0m, vietomis buvo padarytas tarpas net 3,0m. Pasidomėjus darbininkų kodėl dirbama ne pagal brėžinį, pasirodo darbų vadovas nesugebėjo jiems perduoti darbinio brėžinio ir darbininai dirbo pagal pradinį eskizą.
Tose vietose, kur buvo per didelis tarpas, buvo lieptą papildomai išbetonuoti papildomus polius.
Čia sumontuotas sienelės armatūros karkasas:
Pradedami kloti klojiniai:
Išbetonuota atraminė sienelė:
Galutinių statybininkų rezultatu likau nepatenkintas, kadangi betonas buvo išlietas nelygiai, kai kur ištrupėjęs. Matosi, kad darytas darbas be meilės ir atmestinai.
Išvada, jei matai, kad nenori darbuotojas dirbti, geriau jam leisti eiti savu keliu ir pasamdyti tuos žmones, kurie nori atlikti sutartą darbą.

Vėliau vidinę atraminės sienelės pusę ištepiau hidroizoliacija (bituku). Apačioje pripyliau trupinto betono nuolaužų, o ant viršaus paklojau "Wavin" drenažinį vamzdį D75/65 su geotekstile, gruntiniam vandeniui nubegti. Ant vamzdžio viršaus pripyliau žvyro, kad būtų geresnis drenažinis sluoksnis.






2012 m. liepos 13 d.

Stogas I

Šią savaitę pradėjo mano namui montuotojai montuoti stogą.
Iš pradžių ant mūro monolitinio žiedo suklojome mūrlotus 120x120mm su hidroizoliaciniu sluoksniu.
Vėliau buvo keliamos gegnės 75x200 ir statomos į vietas. Kampuose gegnės buvo dedamos suglaustos tarpūsavyje. Stogas bus keturšlaitis.

Labai smagu matyti atsirandančius namo pilnai kontūrus.

2012 m. liepos 12 d.

Kaminas

Pagaliau man sumontavo židinio ir lauko židinio kaminą. Pirkau dvigubą Schiedel "Rondo Plus 200+180" kaminą. Kaminas buvo montuojamas lauke prie sienos, vidaus židiniui bus 180mm keraminis kaminas, o lauko židiniui planuoju pajungti 200mm skersmens kaminą. Bendrasis kamino aukštis 5,33m. Kaminą montavo "Židinių meistrai".
Kamino uždengimui yra naudojama betoninė plokštė+nerūdijančio plieno uždengimo konusai:

Pats kaminas yra sudarytas iš tokių keraminių indėklų:

Kondensato surinkimo keraminis indas:
Pilnai sumūrytas kaminas:
Kadangi kaminas virš stogo iškils nemažai t.y. apie 2,5m, tai kamino sutvirtinimui, buvo panaudoti metaliniai kampuočiai, kurie buvo pritvirtinti prie sienos. Taip pat, į kamino kampus buvo įleistos armatūros su skiediniu:
Į namo vidų kaminas įeina su 90 laipsniu trišakiu. Nuotraukoje, dar neužbaigtas mazgas t.y. bus įdėtas plieninis indėklas apšiltintas priešgaisrine izoliacija.


Dėja nenumačiau vienos problemos t.y. apžiūros dureles sumontavome kamino abiejose pusėse, bet pasirodo neįvertinau, kad sienos bus dar apšiltinamos 200mm šilumos izoliacija, o tai reiškia, puse durelių bus uždengta izoliacija. Dabar suku galvą, kaip šį mazgą geriau išspręsti.
Vidaus židinio kapsulę esame daug maž išsirinkę t.y. Austrų firmos kapsulė  "Austroflamm" :
Židinio kapsulė turi sandarią oro paėmimo sklendę, taip pat sandariai užsidaro stiklo durelės. Tikiuosi, kad kai nekūrensiu židinį, galėsiu uždaryti sklendę ir taip sumažinti namo šilumos nuostolius per kaminą.
Kaip atrodys lauko židinys ir kas jis mūrys neturiu kol kas jokių minčių. Jei žinote, kas galėtų padėti su lauko židinio montavimu, mielai lauksiu pasiūlymu.