2012 m. spalio 25 d.

Grindų šiltinimas

Norint name šiltai gyventi, reikia namą šiltinti, šiltinti ir dar kartą šiltinti...  :)
Grindys šiltinu 100+50mm storio EPS100 putplasčiu. Prieš klojant putplastį labai svarbu gerai išlyginti grindų lygį. Nuo rostverko viršaus nuėmėm 10cm smėlio. Tai darėm todėl, kad dalis putplasčio (5cm) perdengtų rostverką, ten kur bus durų slenksčiai. Taip pat esu girdėjęs, kad gerai būtų, kad cokolio viršaus linija nesutaptų su grindu nuliu.
Čia matosi lyginamas gruntas miegamajame:
kolidorius:
svetainė:
Po lyginimo su vibroplokše, kuria išnuomavom iš "Goto" suvibravom gruntą. Ant viršaus buvo klojama juoda plėvele 200mk., o ant plėveles kelis sluoksnius putplasčio.

Ten kur eis vandentiekio vamzdynai, klojau 3 sluoksnius po 5cm t.y. prieš vamzdžių klojimą suformuojamas su 5cm putplasčiu takas:
Perimetru palei sienas klijavau 2cm, EPS50 putplasčio juosteles. Jas klijavau todėl, kad standartinės kompensacinės juostos gali būti per plonos. Sienos bus dar tinkuojamos, todėl kad tinkas neužliptų ant betono buvo pasirinktas storesnis 2cm putplasčio juostelės. Beje, taip gavosi ir pigiau, nei pirkti standartines kompensacines juostas. Perteklinį putplastį išliejus betoną labai lengvai nupjausime.





2012 m. spalio 20 d.

Vidaus elektra

Vidaus elektros instaliacija pradėjau dar tada, kai namas neturėjo stogo. Jei prastesnis lauke oras buvo, eidavau krapštytis į namo vidų su laidų vedžiojimu. Visa namo elektros instaliacija buvo suskirstyta į 15 atskirų grupių. Iki rozečių ir šviesos jungiklių elektros kabelius vedžiojau grunte, laidus įleidęs į apsauginius šarvus. Rozetėms vedžiau  plokščius "Lietkabelio" BVV-P 3X2,5 kabelius, o šviesos jungikliams  BVV-P 3X1,5 kabelius. Laidai, kurie buvo vedami į lauką, buvo naudojami su papildoma izoliacija CYKY 3x2,5 450/750V.
Visi laidai suvedami į WC patalpą, kur ir bus elektros skydinė:
Kertant rosverką su laidais kasdavomes po rostverku, arba kartais rostverką praštruobodavau:
Laidus nepamiršdavau sunumeruoti ir sužymėti:
Kabelis nutiestas iki atraminės sienelės, kad ateityje apšviesti laiptelius:
Kol kas sunaudojau kabelio apie 800m, bet manau, kad bus tikrai daugiau, kadangi, dar nemažai laidų sueis apšvietimo išbedžiojimui per lubas.




Problėmos suTujomis

Anksčiau buvau rašęs apie tai, kaip sodinome smaragdo tujas palei upelį.
Pastebėjome, kad per vidurį tujos pradėjo nykti ir ruduoti:
Pradėjome ieškoti priežasties ir radome:
Pasirodo, toje vietoje, kur pasodinome tujas buvo labai arti paviršinis gruntinis vanduo. Iškasus griovį per lopetos gylį, griovis pilnas užsipildydavo vandeniu per kelias valandas. Permirkusios tujos pastoviai buvo vandenyje ir nyko. Teko pradėti rimtus darbus t.y. iškasėm visas pasodintas tujas, vėliau teko iškasti supelkėjusį gruntą. Tas gruntas buvo smirdantis ir be galo sunkus. Sunki žemė lipdavo prie lopetos ir tai dar labiau sunkino darbus.
Į griovio dugną pylėm skaldytas betoninių čerpių atliekas, o ant viršaus išilgai viso griovio paklojome drenažinį Wavin vamzdį.
Iš viršaus užpylėm žvyru ir ant viršaus žemes.
Galutinis vaizdelis su naujom tujom pirktomis iš Ermitažo. Anas pasodinome į dirvožemį rebilitacijai :)





2012 m. spalio 19 d.

Stogo pakalimas

Namo automobilių stoginės konstrukcija buvo gan įdomi ir masyvi t.y. stoginės stogą laikė du masyvus balkiai 250x200 sujungti statramsčiais.

Sudėjus čerpes ant stoginės, balkyje atsirado šioks toks įlinkis, todėl buvo iškviesta į objektą konstruktorė, architektas ir stogininkai, kad priimti bendrą sprendimą, kaip sutvirtint stoginės karkasą.
Papildomai iš likusių gegnių buvo padaryti papildomi skersiniai:
Po šių darbų, buvo pradėtas pakalimo apkalimas. Dėja, bet čia taip pat įvyko šioks toks nesušnekėjimas ir stoginės pakalimas buvo atliktas klaidingai:
t.y. pakalimo lentelės buvo apkaltos aplink stogo karkasą neužauginus "mėsos", dėl to, gavosi tokia "kabanti" kolona. Vakare, pamatęs šį nesusipratimą, kitą rytą lėkiau pas stogininkus aiškinti, kaip iš tikro turėjo būti. Stogininkai nuliūdo, bet viską perdarė ir papildomai sugaišo viena diena ilgiau. Čia priaugintas karkasas, tolumoje pakalimas sueina su siena, taip kaip turėjo būti:

Neužbaigtas stoginės priekis:
Užbaigtas stoginės pakalimas (tik nenudažyta):

Per savaitgalį sumontavau vertikalius lietvamzdžius:
Pakalime sumontuoti LED šviestuvai, kurie turės apšviesti fasadinę sieną. Jie vartos mažai el.energijos t.y. tik po 2W:
Užbaigtas terasos stogo pakalimas:
Sudėti du terasos halogeniniai šviestuvai po 40W:
Stogo kampo užbaigtas pakalimas:
Pabaigai, stogininkai uždėjo ant kamino žadėta stogelį:
Stogdengių darbu likau labai patenkintas, vyrukai dirbo kasdien ir tvarkingai. Stogo darbus atliko UAB "Lakedė".
Tiesa, likus savaitei iki darbų pabaigos stogdengiai tik dabar pasikabino reklaminį plakatą ant savo statybinio vagonėlio :)






2012 m. spalio 4 d.

Dujų įvadas į namą

Kadangi pradėjau name grindų šiltinimo paruošiamuosius darbus, tai susirūpinau, kad visos į namą komunikacijos būtų įvestos ir vėliau nereikėtų kasinėti grindų. 
Šiandien dujininkai padarė dujotiekio įvadą nuo gatvės iki namo. Man asmeniškai yra labai negražu, kai prie namo pamato ateina dujų vamzdis ir palei fasadinę sieną iškyla dujų vamzdis. Kalbu apie tokį pavyzdį:
Dujininkų prašiau, kad šio vamzdžio pas mane nebūtų ir dujas įvesti tiesiai į katilinę po pamatu. Pasirodo tokia galimybė yra, tik kažkodėl projektuotojai to nesiūlo. Norint padaryti tokį įvadą reikalinga tokia įvadinė detalė vadinama "SCHUCK" Štai kaip jis atrodo:
Čia privestas prie gatvės PE dujotiekio vamzdis d32mm su laidininku:
O čia kaip atrodo dujotiekio įvadas mano katilinėje:
Tiesa, projektuotojui reiks dar atlikti dujų projekto korektūrą, bet tai bus padaryta po to, kai dujų montuotojai pateiks išpildomą kontrolinę geodezinę nuotrauką.