2013 m. spalio 17 d.

Gipso montavimas... dirbam toliau ir baigėm

Sudėtingiausiai buvo montuoti svetainės gipso lubas. Problema buvo ta, kad svetainėje buvo sugalvota nemažai lubų lūžių, kurie keitė savo aukštį, todėl sunku buvo suvesti aukščius. Perimetriniai profiliai, nelabai gelbėjo, kadangi niekur nebuvo CD profilio, kuris eitu nuo vieno sienos krašto iki kito.
Svetainėje ir valgomajame turėjo atsirasti du stačiakampiai įgilinimai. Viename iš įgilinimų turėjo pasislėpti LED apšvietimas.
Virš židinio montavau raudoną - priešgaisrinį gipsą.
Beveik baigtas gipso karkasas:
Beje, anksčiau pamiršau paminėti, kad gipsui sukti naudojome magnetinį varžtų laikiklį su gylio ribotuvu, kuri įsigijau Senukuose.Toks laikiklis padeda nepersukti gipso plokštės popierių:
Baigtas sukti svetainės gipsas:

Toliau montavau svečių WC gipso karkasą:
Virš WC potinkinio modulio formuoju nišą, kurioje bus vėliau spintelė:
O čia vonios patalpa:
Dušinė:
Džiaugiuosi, kad su gipso plokščių montavimu beveik baigta. Liko keletas smulkiu gipso darbeliu.
Laiko atžvilgiu tai užėmė apie 3 mėnesius.
Sumontuota apie 360m2 gipso plokščių.
Visos medžiagos ir pagalbiniai darbai man atsėjo apie 7000Lt.
Liko tik pusantros nepanaudotos plokštės :)
13 komentarų:

 1. 360 kv.m plokstes? bet namuko plotas juk per puse mazesnis ir pertvaros berods murines.. kur tiek suejo?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Taip.
  Buvo daromos 3 pertvaros su dvigubu gipsu. Be to, visokie WC apsiuvimai taip pat buvo daromi po du sluoksnius.

  AtsakytiPanaikinti
 3. gražu, pas mane irgi jau gipsą suka, bet kai ne pats darau, nepigu... :(
  o kaip darysit su tom nišom virš WC, irgi bus plytelėm vidus, ar tik durelės?
  ar kažkokią paprastą spintelę įmontuosite?

  AtsakytiPanaikinti
 4. Smagu, kad jau baiginėjate, ir kaip suprantu, pavyko tikrai nemažai sutaupyti ant darbų.

  AtsakytiPanaikinti
 5. o taip, darbas butu brangus malonumas tas gipsas. saunuoliai :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. O kokią kainą šiaip skaičiuoja meistrai? Pvz pakabinamos lubos, be jokių pribombasų, kvadratas? Nes man jau pačiam irgi reikia pradėti ieškoti meistrų...

  AtsakytiPanaikinti
 7. Šis wc rėmas, montuojamas ant sienos, lieka po apdaila. Užklijuojama plytelėmis, ir jokio priėjimo prie rėmo vidaus nėra. Kas bus, kai įvyks kokia nors problema, ir reikės prieiti prie wc rėmo vidaus? Juk gali trūkti vandens bakelis, ar sugesti kokia nors detalė. Jei truktų bakelis ir imtų praleisti vandienį, juk pastebėsite tik tada, kai pradės šlapti sienos... Kaip reikės prieiti prie viso to, įvykus kokiai nors problemai? Ardyti apdailą? Ar esate numatę kokias dureles tam? Teko matyti, kai žmonėms, įsirengusiems labai prabangiai naują namą, trūkus bakeliui po kelių metų teko laužti visą brangią apdailą, kad butų galima prieiti jį pakeisti. Nuo tada ir liko ten skylė su priremta išlaužta plytele, nes jei vėl taspats, nelaužysi juk iš naujo... Visas prabangumas iškart dingo... Dauguma santechnikų pataria vandens bakelius keisti kas kelis metus, nes jie nėra ilgaamžiai, jiems vis kokia nors detalė genda, juk ten visą laiką cirkuliuoja vanduo, ir tokiems potinkiniams wc rėmams manau tikrai reiktų irengti bent aptarnavimo dureles, kad galima būtų prieiti prie vidaus.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na prie bakelio vidaus mechanizmų lengvai galima prieiti išėmus WC migtuką. Per tą angą išsiima visi smulkus bakelio mechanizmai, kurie manau ir gali sugesti dėl pvz. kalkėto vandens.
   Jei jau truks bakelis, tai nemanau, kad padės ka nors aptarnavimo durelės, nes kad išimti visą bakelį vis tiek tektų laužti visą apdailą.
   Nesu girdėjęs, kad plastmasinius WC potinkinius bakelius kas rekomenduotu keisti kas kelis metus. Kam tada jie išvis būtų reikalingi, kaip potinkiniai?

   Panaikinti
 8. Sakykite o kiek sluoksnių dėjot luboms? Ar darė griovelį tap išilgai jungiamų plokščių? Kaip jau įsikūrus netrūksta viskas tvarkoje?Į ką rekomenduotumėt atkreipti dėmesį/nepagailėti?Ačiū

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Luboms dėjau vieną sluoksnį. Nelabai supratau, apie kokį griovelį eina kalba?
   Gyvenam daugiau nei pusę metų, kol kas su lubom viskas tvarkoj.
   Yra atsiradę kolidoriuje keli įtrūkimai, bet tai atsirado prie sienos ir lubų sankirtos ir turiu įtarimą, kad toje vietoje meistras pamiršo įdėti popierinę "Knauf" juostą.

   Panaikinti
  2. na sako kad jungiant vieną su kita išilgai irgi reikia padaryti grioviuką, kaip ir palikti vietos...nežinau kiek tai duoda praktiškai naudos. Ačiū už atsakymą :)

   Panaikinti
 9. Tris.menesius?? Tai dirbot tik vakarais ir savaitgaliais ar kaip?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. taip, dirbau vakarais ir savaitgaliais, tarp kitų einamų darbų...

   Panaikinti