2012 m. vasario 19 d.

Stogo-perdangos šiltinimas

Palėpė pas mane bus negyvenama, todėl nematau tikslo, šiltinti patį stogą ir taip šildyti erdvę virš perdenginio. Taigi, planuoju izoliuoti šilumos izoliaciją medinį perdenginį. 
Apie mineralinės vatos minusus ir pliusus prisiskaičiau nemažai t.y. pagrindinis pliusas yra vatos maža kaina. Pagrindinis minusas - vata yra labai jautri drėgmei t.y. palikus nors kokį tarpą (padarius broką) garo izoliacijos sandarume, iš patalpų eis šiluma ir drėgmė, o vatai sudrėkus jos šilumos savybės labai suprastėja.
Taigi, nusprendžiau medinį perdenginį šiltinti neoporo putplasčio plokštėmis.
Pliusai: šilumos laidumo koeficientas yra mažesnis 0,032 W/mK, nebijo drėgmės, todėl padarius broką varža neturėtų stipriai suprastėti.
Minusai: didelė neoporo kaina, plokštės yra kietos, todėl tarp gegnių nežinau kaip sudėsime plokštes.
Perdenginio pjūvis:
Tarp perdenginio balkių bus dedamas 150mm neoporas, o ant viršaus bus klojamas skersai kitas 150mm neoporo sluoksnis.
Perdenginio varža gaunasi R=9,1 [m²K/W]
Čia įdedu teorinius skaičiavimus su U-value programa:
Pagrindiniai klausimai, kurie mane vis dar kamuoja šiuo klausimu:
Kaip tarp perdenginio balkių sudėti sandariai kietas neoporo plokštes?
Kokiom putom plokštes galima sandarinti?
Kur Lietuvoje rasti spec. neoporo plokštes su frezuotais galais, palengvinančias jų montavimą, pvz tokios:

Čia preliminarus ekonominiai skaičiavimai:
Lubu ekonominiai sk.

13 komentarų:

 1. Sveikas, as planuoju visa karkasini nama siltinti neoporu. is Bauhofo nusipirkau lituokli is kurio pasigaminsiu karsta peili neoporo pjaustymui, atpjausiu tikslaus matmens plokste ir jega igrusiu i tarpa tarp gegniu.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Kiek kainavo toks peilis?
  Gal marke jo butu galima suzinoti?

  AtsakytiPanaikinti
 3. ~40 Lt, Senukuose radau, tai kaitinama dali as pakeisiu ilgesne viela ir bus karstas peilis.
  http://www.senukai.lt/irankiai-auto-prekes/irankiai/elektriniai-irankiai/lituokliai-litavimo-medziagos/318964008110_4.html

  AtsakytiPanaikinti
 4. As manau, kad geriau tureti standartiniu ismatavimu plokstes (Pvz. 50 cm plocio) ir tarpa tarp perdangos siju daryti 52 cm ir plokstes apipurksti putomis. Kazkas panasaus kaip padaryta cia:http://vvnamas.wordpress.com/2011/01/27/stogas-siltinimas/

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. taip, bet kokias konkreciai putas naudoti, kad laikui begant jos nesuduletu?

   Panaikinti
 5. O kaip jei vietoj neoporo naudoti gamo ar panšias putas?
  Primečiau, kad 30cm neoporo ir 14cm putų 1m2 kaina ta pati tik pir neopor reiktų pridėti darbų kaina ir gaunasi brangiau.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. gama putu kaina nesidomejau dar, reiks kada palyginti kainas...

   Panaikinti
 6. O kam difuzinė, jei dedi neoporą? Juk EPS beveik nepraleidžia vandens garų, taigi iš išorės plėvelė kaip ir nereikalinga. Svarbu, kad viršutinis sluoksnis būtų špuntuotas. Suleisi ir viskas čiki. Tik vat ant viršaus siūlyčiau dar MPP padėti, nes vaikščioti vis tiek reikės (jokiu būdu ne OSB). Iš vidaus PE plėvelę gali prišaudyti, drėgmė neis pro tarpus. O tokio tarp balkių spraudžiamo neoporo Lietuvoje nerasi. Gamina berods austrai, Bachl koncernas. Bet kaina tai kosmosas.
  Aš tai planuoju iš vidaus dėti PIR plokštę, o tarp gegnių kloti vatą. Mažiau terlionės ir sumuštinio kaina visai pakenčiama.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. dėl difuzinės plėvelės nesu įsitikinęs, bet manau ji apsaugotų perdenginį nuo kondensato, kuris gal susidarytų ant stogo konstrukcijos.
   Dėl pirmo sluoksnio PIR plokštės, o tarp gegnių dėti vatą manau irgi svarstytinas variantas. Montuoti taip manau būtų lengviau.
   Eds būtinai pasidalink nuotraukomis, jei šiltinsi taip, kaip aprašai.

   Panaikinti
  2. Jeigu gerai apšiltinsi perdangą ir padarysi pakankamą ventiliaciją pastogėje, kondensatas neturėtų susidaryti ir lašėti. Tam tikslui dar reikia ant stogo konstrukcijos gerą difuzinę pakloti, nors kai kurie ekspertai pataria antikondensacinę.
   Na o man dar iki perdangos šiltinimo, kaip iki Pekino... šliaužte...

   Panaikinti
 7. Sveiki norejau paklaust ar reikia deti plevele (apacioje) jeigu tarp brusu deciau eps o ant jos uzdeciau akmens vata (ar eps nesuveiktu kaip plevele nuo garu)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Manau tikrai reikia dėti plėvelę. EPS nėra garui nelaidus, beje, sujungimo EPS vietose taip pat nebus sandaru ir garas ten vaikščios...

   Panaikinti
 8. O negalvojote šiltinti poliuretano putomis? Kiek skaičiau tai varža žymei geresnė gaunasi.

  AtsakytiPanaikinti